Bálint módszer

Rövid leírás a módszerről
  • Pedagógusok,
  • orvosok,
  • egészségügyi,
  • lelkigondozói
  • szociális
  • és egyéb segítő területen dolgozó szakemberek számára ajánljuk.

Az esetmegbeszélő csoport probléma orientált, középpontjában a segítő és a segített kapcsolat, segítő és rendszer, a segítő és munkáját, szakmaiságát érintő kapcsolatok, konfliktusos helyzetek, az érzelmileg megterhelő esetek és szituációk állnak. A támogató légkörű csoportban lehetőség nyílik a külső vagy belső konfliktust okozó helyzetek elemző megbeszélésére, hosszú távon segítve a kommunikáció, szakmai és személyes kompetencia fejlődését, az önismeret mélyülését, konfliktuskezelési repertoár gazdagítását.

A modern Bálint munka segít a csoportban résztvevők konfliktusos eseteit kezelni, munkája hatékonyságát növelni, szakmai szerepében kiteljesedni. A Bálint csoportban résztvevő szakembernek nő a munkahelyi elégedettsége, jobb kapcsolatot teremt a kollégákkal és kliensekkel, könnyebben dönt, önismerete mélyül, csoportos támogatást kap a nehéz esetek kezeléséhez. A csoportmunka segít az értékek, célok tisztázásában, érzelmi intelligenciát fejleszt, áttételesen a kiégést, pályaelhagyást is megelőzi segíti az önismeretet.

(Forrás: http://www.balinttarsasag.hu/tarsasagunk/tortenet; http://www.balinttarsasag.hu/balint-csoportok; )

Kapcsolatfelvétel és további lehetőségek a Lélekgondozás.hu oldalon

"A társas érintkezés e formájában a segítő szeretetteljesebb legyen, mint egy barát, néha keményebb, mint egy ellenség, jobban tudjon vigasztalni, mint egy anya, szigorúbb legyen egy apánál, megértőbb egy pedagógusnál, közömbösebb, mint egy véletlenül arra járó." (Smelik)

Lélekgondozás